Не возможно сохранить изменения в sddm.conf

Добрый день, не понятная ситуация с sddm.conf, для изменения темы я создал sddm.conf.clt, как он и попросил, тема применилась и работает, но при выполнение команды cl-setup-themes говорит мне что вы изменили файл, и предлагает мне новые то есть старые настройки, я выбираю удалить новые то есть оставить как есть, но если я снова выполняю cl-setup-themes
то он спрашивает то же самое, ну естественно если я выбираю применить новые он мне меняет на дефолт и вопрос больше не появляется. И такая штука происходит только при команде cl-setup-themes пробовал с cl-update и с cl-setup-audio и т.д. там всё нормально.

Проблему для себя решил, я оказывается не правильно шаблонами пользовался.
Сейчас делаю так в /etc создаю sddm.conf.clt и его меня после выполняю команду для того что применить его cl-core-setup --pkg-name sddm -T clt, без этой команды не применяется. За помощь спасибо “rasdark” из IRC чата.
Документацию которая бы мне это объяснила я не нашёл, и вообще вопрос довольно не понятный для меня был.
Но вопрос считаю открытым так при команде cl-setup-themes не хотел от меня отставать и сохранить мои настройки даже если я делал не правильно, и странно что так себя вела только эта команда cl-setup-themes

Вы изменяли /etc/sddm.conf вручную или только при помощи /etc/sddm.conf.clt ? Если вы изменяли файл /etc/sddm.conf вручную (либо при помощи настроек в самом KDE), то после этого утилиты будут каждый раз спрашивать о необходимости изменить этот файл при настройке пакета sddm.

Добрый день, да сперва я делал не правильно и меня сам файл sddm.conf.
Но проблема в том что этот вопрос задавала только утильта cl-setup-themes ни одна другая не ругалась, и второе какие и второе даже когда я нажимал что бы что бы удалить новые конфиги что он мне предлагает он это не запоминал и повторно кидал мне тот же вопрос

Не разумме ову концепцију ЦЛД , није ми јасно да ГУИ промене из пласма сетовања не утичу на промену СДДМ . Путања која се наводи за сддм.цонф је тотално апсурдна јер у другим линуксима на /etc/sddm.conf тај фајл има мноог линија а у ЦЛД само 2 линије.
пример ЦЛД /etc/sddm.conf

[General]
Numlock=on

[Theme]
CursorTheme=Calculate

пример Мањаро, Дебиан, Неон

[Autologin]
Relogin=false
Session=
User=

[General]
HaltCommand=/usr/bin/systemctl poweroff
InputMethod=
Numlock=none
RebootCommand=/usr/bin/systemctl reboot

[Theme]
Current=breath
CursorTheme=breeze_cursors
DisableAvatarsThreshold=7
EnableAvatars=true
FacesDir=/usr/share/sddm/faces
ThemeDir=/usr/share/sddm/themes

[Users]
DefaultPath=/usr/local/sbin:/usr/local/bin:/usr/bin
HideShells=
HideUsers=
MaximumUid=60000
MinimumUid=1000
RememberLastSession=true
RememberLastUser=true
ReuseSession=false

[Wayland]
EnableHiDPI=false
SessionCommand=/usr/share/sddm/scripts/wayland-session
SessionDir=/usr/share/wayland-sessions
SessionLogFile=.local/share/sddm/wayland-session.log

[X11]
DisplayCommand=/usr/share/sddm/scripts/Xsetup
DisplayStopCommand=/usr/share/sddm/scripts/Xstop
EnableHiDPI=false
MinimumVT=1
ServerArguments=-nolisten tcp
ServerPath=/usr/bin/X
SessionCommand=/usr/share/sddm/scripts/Xsession
SessionDir=/usr/share/xsessions
SessionLogFile=.local/share/sddm/xorg-session.log
UserAuthFile=.Xauthority
XauthPath=/usr/bin/xauth
XephyrPath=/usr/bin/Xephyr

Права конфигурација sddm је на
/usr/share/sddm/themes
Измене у директоријуму теме одређене сддм теме директно у сваком линуксуу мења логим екран. Не знам зашто толика несагласност да са пласма ГУИ сетовање немогу да промени логин тему. Испада да систем гура своје јер сте у /usr/share/sddm/sddm.conf.d предефинисали сетованје које се у осталим линуксиам налази /etc/sddm.conf . Питам се чему служи ГУИ окружење ако то командама мора да се мења. Испада да су ГУИ сетовања у ЦЛД беспотребна и неупотребљива, немају сврху. Код мене у пласма сетовању означено је Поветарац а тема код логовања коју систем приказује је Малдиви.

Плус фајл не прихвата .png слике него .jpg, невероватно. Конверовао сам .png у .jpg убацио у фајл и добио позадину коју сам желео. Логин екран не прихвата аватар, то је већ до неке ваше скрипте јер Поветарац SDDМ тема има код логовања на логин екрану аватар, ако има више корисника има и више аватара и тако се бира корисник кликом на аватар .

dragan:x:1001:

Када је био један упдате систем тражи да одобрим

Maximum user id for displayed users

MaximumUid=65000

Minimum user id for displayed users

MinimumUid=1001

После пре неки дан упдате систем тражи да одобрим

Maximum user id for displayed users

MaximumUid=65000

Minimum user id for displayed users

MinimumUid=1000

Чудно, нешто ту није ок.

Гледам фајл
/usr/share/sddm/sddm.conf.d/00default.conf

Maximum user id for displayed users

MaximumUid=60000

Minimum user id for displayed users

MinimumUid=100

Тек је ово тотално наопако у фајлу који је наведен.

Мислим да сте господо мало направили превише пропуста у новом CLD.
Такођер је у задњем упдате било да се одобри паљење и гашење рацуна преко у CLD преко systemctl који је везан за systemd а то CLD нема или нисам обавештен да сте прешли на systemd